GLOBAL COLORS POLSKA SA, Polska

GLOBAL COLORS POLSKA S.A. (w skrócie GCP S.A.) jest czołowym producentem koncentratów barwiących i dodatków uszlachetniających do tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej i największym w Polsce.

Firma została założona 1-go czerwca 2001 roku i obecnie wchodzi w skład Global Colors Group, międzynarodowego konsorcjum produkującego koncentraty barwiące.

Doskonała pozycja rynkowa firmy została osiągnięta w ciągu zaledwie kilku lat jej istnienia.

Od powstania GCP S.A. do chwili obecnej, dzięki wysiłkowi załogi oraz w wyniku mądrej polityki inwestycyjnej Zarządu, firma zwiększyła możliwości produkcyjne i sprzedaż ponad kilkunastokrotnie.

FIRMA

Dewizą GLOBAL COLORS GROUP jest hasło „global presence, local service”.

Zdanie to w pełni odzwierciedla nasz sposób działania, tj. dbałość o doskonałe relacje z naszymi Odbiorcami oraz gwarancję serwisu technicznego i handlowego na najwyższym światowym poziomie.

STABILNOŚĆ I INNOWACYJNOŚĆ

Ogromną zaletą GCP S.A. jest konsekwentnie budowane nowoczesne zaplecze badawczo-rozwojowe [R&D], w którym dokonujemy analizy materiału od Klienta i projektujemy nowe wyroby. Powiększa to przewagę rynkową dostarczając naszym Klientom zawsze właściwych rozwiązań.

Dobieramy kolory wg określonych przez Państwa wymagań, współpracując na wielu płaszczyznach. Stale poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, by nie tylko pomagać w rozwiązywaniu problemów, ale być w pierwszym szeregu najbardziej nowoczesnych firm na rynku koncentratów barwiących.

GLOBAL COLORS POLSKA S.A. jest producentem koncentratów do bardzo szerokiego spektrum zastosowań. Od lat naszą silną stroną jest produkcja koncentratów do wybarwiania i wspomagania produkcji m.in. folii PE, PP oraz PS. Naszymi klientami są najwięksi producenci opakowań foliowych w Polsce, Czechach, Słowacji, Niemczech, Austrii, Belgii, UK, Skandynawii.

Trudno jest sobie wyobrazić aplikację bądź metodę przetwórstwa, dla której GCP S.A. nie ma lub nie będzie miało gotowych rozwiązań i propozycji nowych produktów.

Mimo iż nasza oferta obejmuje tysiące produktów dla różnorodnych aplikacji, to systematycznie ją wzbogacamy w innowacje we współpracy z zaawansowanymi jednostkami badawczymi jak ICSO czy też HMPiB.

Wdrożenie zaawansowanego informatycznego systemu wspomagania przedsiębiorstwa klasy ERP – SAP, znacznie ułatwiło i przyspieszyło podejmowanie trafnych decyzji biznesowych i uporządkowało przepływ informacji w firmie, co przekłada się na jakość współpracy z Państwem.

Trudno jest sobie wyobrazić aplikację bądź metodę przetwórstwa, dla której GCP S.A. nie ma lub nie będzie miało gotowych rozwiązań i propozycji nowych produktów.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA

Od początku istnienia jesteśmy zaangażowanym i odpowiedzialnym zakładem pracy. Nasze wartości to uczciwość, odpowiedzialność, stabilność zatrudnienia, zaangażowanie w społeczność lokalną.

Od wielu lat zdobywamy certyfikaty Przedsiębiorstwa FAIR PLAY oraz Rzetelnej Firmy, sukcesywnie podnosząc standardy współpracy zarówno z naszymi Klientami jak i z Dostawcami.

Konsekwentnie wprowadzamy systemy zarządzania serii ISO, dotyczące jakości [ISO 9001], bezpieczeństwa i higieny pracy (ISO 45001), środowiska [ISO 14001] oraz odpowiedzialności społecznej [ISO 26000] jak również zbilansowane zarządzanie energią i odpadami.

Prowadzimy otwartą i aktywną politykę informacyjną zarówno w stosunku do pracowników jak i społeczności lokalnej. Cyklicznie organizujemy konferencje prasowe informując o prowadzonych inwestycjach i zmianach w organizacji.

Wspieramy lokalne zespoły sportowe, zespoły taneczne, ośrodki kultury oraz przedszkole, do którego uczęszczają dzieci naszych pracowników.

Uważamy, że takie działanie jest nie tylko dobrze postrzegane, ale zdecydowanie potrzebne by nawiązać dojrzałą relację społeczną

Serwis lokalny, Globalny zasięg